FortiAnalyzer | فورتی آنالایزر

FortiAnalyzer Centralized Reporting

این دستگاه یک سیستم ذخیره رویدادها، تجزیه و تحلیل و تولید گزارش از تمامی محصولات شرکت فورتی نت با امکانات اضافه تری نظیر vulnerability assessment (ارزیابی نفوذ ) و event correlation (ارتباط رخدادها).

فورتی آنالایزر دستگاهی جهت ثبت رخدادها، تجزیه و تحلیل آنها و تولید گزارش می باشد . این دستگاه می تواند رخدادهای تمامی تجهیزات و سیستم های فورتی نت و سایر دستگاههای که سازگار با syslog هستند را ذخیره نماید.

کاربران و مدیران شبکه می توانند به راحتی با فیلتر کردن عناوین رخدادها به رکوردهای مورد نظر خود دسترسی پیدا کنند.

این رخدادها شامل هرآنچه که در شبکه اتفاق می افتد است مانند رویدادها، تمامی جزییات ترافیک شبکه، رخدادهای سیستم آنتی ویروس و تشخیص حملات، سیستم ضدهرزنامه، کنترل محتویات وب، کنترل Application ها و سیستم کنترل محتویات ترافیکی. فورتی آنالایزر همچنین ویژکیهای پیشرفته دیگری مانند قرنطینه آرشیو فایلها، ارتباط بین رویدادها، ارزیابی نفوذ، تجزیه و تحلیل ترافیک، و بایگانی و آرشیو محتویات Email ها، محتویات messenger ها و فایلهای ردوبدل شده را دارا می باشد.

از مزایای استفاده از این تجهیزات می توان به موارد زیر اشاره نمود :

  • با ثبت رخدادهای تمامی فورتی گیتها و سایر تجهیزات فورتی نت دید وسیعی از عملکرد شبکه ارائه خواهد داد
  • با توانایی تولید بیش از ۳۰۰ نوع گزارش کمک خواهد نمود به خوبی شبکه مونیتور شده و درنتیجه به بهترین سیاست امنیتی، شناسایی الگوهای حملات دست خواهید یافت
  • با بررسی و مونیتور کردن گزارشها مدیران شبکه قادر خواهند با اصلاح ساختارهای شبکه به کارآ ترین و موثرترین وضعیت برسند
  • ویژگیریهای پیشرفته ای نظیر event correlation, forensic analysis, vulnerability assessment ابزار ضروری را برای حفاظت شبکه های پیچیده فراهم خواهد ساخت
  • بیش از ۶ ترابایت ظرفیت ذخیره سازی رخدادها و انتخاب حالت RAID به مدیران اجازه خواهد داد ظرفیتهای داده ها را متوازن نموده و نیاز خود را برآورده سازند.

فورتی آنالایزر ۲۰۰D

فورتی آنالایزر با شناسایی حملات و ارائه گزارشات جامع باعث مدیریت و برنامه ریزی بهتر برای شبکه میگردد .فورتی آنالیزر۲۰۰Dکوچکترین مدل ازمحصولات این خانواده برای شبکه های کوچک و متوسط با تعداد حداکثر قابلیت تحلیل ۳۵۰ Log ایجاد شده برثانیه پیشنهاد میگردد وبه دلیل قیمت پایین آن نسبت به مدلهای دیگر مقرون به صرفه ترخواهد بود.

FortiAnalyzer-200DFortiAnalyzer-200D-table

فورتی آنالیزر ۴۰۰C

فورتی آنالیزر۴۰۰Cدومین محصول از رده متوسط ازمحصولات فورتی انالایزر میباشد که قابلیت ثبت بیش از ۶۰۰ رخداد درثانیه و ارائه گزارش وتجزیه وتحلیل آنها را داراست.این محصول برای شبکه های کوچک تا متوسط پیشنهاد میگردد تمامی دستگاههای کمپانی فورتی نت ودستگاههای سازگار با syslog را پشتیبانی کرده وبه مدیر شبکه امکان شناسایی الگوهای حمله را میدهد.

FortiAnalyzer-400CFortiAnalyzer-400C-table

فورتی آنالایزر ۱۰۰۰C

فورتی آنالیزر۱۰۰۰C با قابلیت ثبت ۱۰۰۰رخداد در ثانیه وتجزیه وتحلیل آنها میتواند نیازهای ثبت و آنالیز و تحلیل مخاطرات شبکه را در شبکه های متوسط تا بزرگ برعهده بگیرد. این محصول با قابلیت پشتیبانی از ۲,۰۰۰ دستگاه مبتنی بر ایجاد Log براساس استانداردهای Syslog و حافظه ی بالای برای ذخیره رخدادها (قابل ارتقا تا ۸ترابایت) میتواند نیازهای مدیران شبکه های بزرگ را برای شناسایی الگوی حملات و رخدادهای شبکه برآورده سازد.

FortiAnalyzer-1000C

FortiAnalyzer-1000C-table

فورتی آنالایزر ۲۰۰۰B

فورتی آنالیزر۲۰۰۰B ازدیگرمحصولات خانواده فورتی آنالایزر با قابلیت ثبت ۳۰۰۰ رخداد در ثانیه وتجزیه وتحلیل آنها در شبکه های بزرگ است. این محصول با مدنظر قرارگرفتن استفاده در شبکه های مهم سازمانی با داشتن Dual power Redundancy ضریب فعال بودن دستگاه را بالا خواهد برد.ویژگی های پیشرفته این محصول مانند ارزیابی آسیب (vulnerability ) حفاظت از شبکه های پیچیده را آسانتر میکند.

FortiAnalyzer-2000BFortiAnalyzer-2000B-table

فورتی آنالایزر ۴۰۰۰B

فورتی آنالیزر۴۰۰۰B بزرگترین محصول خانواده فورتی آنالایزر با قابلیت ثبت بیش از ۶۰۰۰ log درثانیه وتجزیه وتحلیل آنها برای استفاده درسازمان های بسیار بزرگ وservice providerهاپیشنهاد میگردد. پذیرش ظرفیت بالای حافظه (۲۴TB) و قابلیت raidبندی متنوع برای حفاظت از گزارشها روی این دستگاه ضریب امنیت داده ها را بالا میبرد

FortiAnalyzer-4000BFortiAnalyzer-4000B-table